Madagaskaras – ketvirta pagal dydį sala pasaulyje. Ji išskirtinė savo biologine įvairove: daugiau kaip 70 proc. Madagaskaro augalijos ir gyvūnijos rūšių nėra niekur kitur Žemėje. Tačiau pastaruoju metu šioje saloje sparčiausiai Afrikoje augantis gyventojų skaičius kelia didžiulę grėsmę unikaliai biologinei įvairovei.
Žmonės, kurdami naujas gyvenamąsias teritorijas ir didindami dirbamųjų laukų plotus, vykdo lydiminę žemdirbystę – miškai iškertami ir sudeginami, o jų vietoje sodinami ryžiai.
Pastaraisiais metais įsigalėjo neteisėtas brangaus medžio juodosios dalbergijos kirtimas ir kontrabanda. Nuniokota daugiau kaip 10 tūkst. ha vertingo miško saugomose teritorijose. Tai sukėlė daug neigiamų padarinių: nyksta saugomos ir retos lemūrų bei kitų gyvūnų rūšys, vyksta dirvožemio erozija ir dėl to dumblėja upės, o aplink jas nyksta dirbamosios žemės, sumenko pajamos iš turizmo, brangsta kasdieninio vartojimo prekės (žuvis, ryžiai ir kt.).
Madagaskare, nepaisant saugomų teritorijų įstatymų, kasamos naudingosios iškasenos. Kasyklos sudarko natūralius kraštovaizdžius ir užteršia gamtą, sunaikina natūralią augaliją ir gyvūniją.