Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.

Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Kurdami Australijos ir Okeanijos gamtinių objektų žemėlapį pažymėsite gamtinius objektus, naudodamiesi pasaulio gamtiniu žemėlapiu išskirsite Okeanijos dalis, nagrinėsite Australijos gamtos išteklių pasiskirstymą, sutartiniais ženklais pažymėsite pagrindines augalininkystės ir gyvulininkystės šakas bei A. Tasmano ir Dž. Kuko kelionių maršrutus.
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite, kur Lietuvoje užfiksuota aukščiausia ir žemiausia oro temperatūra, didžiausias kritulių kiekis, užrašysite vietovių pavadinimus, temperatūros reikšmes ar kritulių kiekį. Atsižvelgdami į vietovių geografinę padėtį, reljefo formas, vandens telkinių išsidėstymą, aiškinsitės, kas lemia oro temperatūros ir kritulių skirtumus.
Europos arba pasaulio politiniame žemėlapyje pažymėsite valstybes, kurių valstybinės kalbos priskiriamos šioms indoeuropiečių kalbų šeimos grupėms: germanų, romanų, slavų ir baltų.
Pasaulio politiniame žemėlapyje kiekviename žemyne parodysite po 2–3 valstybes, kurios didžiausios pagal užimamą plotą ir gyventojų skaičių, užrašysite jų pavadinimus. Nurodysite valstybę, kurios pavadinimas sutampa su žemyno pavadinimu.
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite svarbiausias lankytinas vietoves, braižysite kelionės maršrutus.
Kurdami gamtinį žemėlapį mokysitės jame parodyti svarbiausius geografinio tinklo elementus.
Kurdami Šiaurės Amerikos gyventojų ūkinės veiklos žemėlapį nustatysite svarbiausių naudingųjų išteklių, žemės ūkio ir pramonės regionus. Analizuodami žemėlapį ir pritaikydami turimas žinias aiškinsitės šių regionų pasiskirstymo priežastis ir dėsningumus.
Kurdami kartoschemą mokysitės parodyti ledkalnių dreifo sritis Pietų ir Šiaurės pusrutulyje. Sužinosite, kokia vandenynų srovių įtaka ledkalnių judėjimo krypčiai ir kaip tai susiję su garsaus laivo „Titanikas“ sudužimu.
Sudarydami pasaulio klimato juostų žemėlapį išsiaiškinsite pagrindinių ir tarpinių (pereinamųjų) klimato juostų išsidėstymą Žemėje ir užrašysite jų pavadinimus.
Sukursite Azijos geografinių objektų ir gyventojų ūkinės veiklos žemėlapį. Jame pažymėsite svarbiausius naudingųjų išteklių telkinius ir svarbiausias žemės ūkio bei pramonės sritis. Aiškinsitės šių sričių pasiskirstymo dėsningumus ir priežastis.
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Lietuvos upių ir ežerų žemėlapį, pažymėsite ežeringiausią Lietuvos teritoriją. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Sukurkite minčių žemėlapį apie tai, kaip ūkinė veikla spartina uolienų dūlėjimą. Kurdami remkitės žiniomis, kurias įgijote nagrinėdami demonstraciją „Žemės paviršiaus ardymas“, ir žinyno straipsneliais apie uolienų dūlėjimą, dūlėsių pernešimą, dirvos eroziją, rūgščiuosius kritulius. Atkreipkite dėmesį į tai, kad žmogaus ūkinė veikla sukelia visų trijų tipų dūlėjimą: fizinį, cheminį ir biologinį. Pagalvokite, kokius senovės žmonių paliktus pėdsakus matome šiandien.
Kursite minčių žemėlapį apie orientavimąsi vietovėje ir plane. Jį galėsite iliustruoti dangaus kūnų, gamtos ir miesto objektų pavyzdžiais. Minčių žemėlapis padės prisiminti viską, ką žinote apie orientavimąsi.
Kursite minčių žemėlapį, padedantį apibendrinti žinias apie Pietų Amerikos ūkį. Atlikdami užduotį prisiminsite ūkio šakas, jų skirstymą, susiesite ūkines veiklas su konkrečiais geografiniais regionais.
Kursite minčių žemėlapį, padedantį apibendrinti žinias apie kraštovaizdį. Atlikdami užduotį prisiminsite, kaip skirstomas kraštovaizdis, kas jį kuria ir kokie komponentai jį sudaro.
Kursite minčių žemėlapį, padedantį apibendrinti žinias apie Šiaurės Amerikos ūkį. Atlikdami užduotį prisiminsite ūkio šakas, ieškosite konkrečių jas iliustruojančių pavyzdžių.
Kursite minčių žemėlapį apie orų spėjimus senovėje ir tai, kaip jie prognozuojami šiandien. Remsitės senolių išmintimi ir tuo, ką sužinojote mokydamiesi apie orų stebėjimus. Savo mintis galėsite iliustruoti gamtos vaizdų nuotraukomis. Pabandykite senolių spėjimus susieti su moksliniu gamtos reiškinių paaiškinimu.
Kursite minčių žemėlapį apie sausumos vandenų panaudojimą ir jų svarbą žmogui ir gyvajai gamtai.
Kursite minčių žemėlapį apie pagrindines valstybės valdymo formas – respubliką ir monarchiją.
Kursite minčių žemėlapį apie gamtos išteklių įvairovę ir jų panaudojimą žmonių poreikiams tenkinti. Minčių žemėlapį galėsite iliustruoti gamtos išteklių rūšių ir jų panaudojimo kasdieniame gyvenime pavyzdžiais. Ši užduotis padės prisiminti ne tik svarbiausius gamtos išteklius, bet ir geriau suvokti jų praktinę reikšmę.