Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.

Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Nagrinėdami demonstraciją sužinosite, kur yra svarbiausių Lietuvoje išgaunamų naudingųjų iškasenų, kam jos naudojamos. Susipažinsite su didžiausiomis Lietuvos giriomis ir miško ištekliais. Išsiaiškinkite, kaip gaunamas ir naudojamas požeminis vanduo. Atlikdami interaktyvią užduotį apie duonos gamybą išsiaiškinsite, kaip ištekliai ir žaliava virsta gaminiu.
Susipažinsite su prekybos tarp šalių istorija, išsiaiškinsite svarbiausias prielaidas, skatinančias šalis prekiauti. Aiškinsitės eksporto ir importo sąvokas, transporto reikšmę tarptautinėje prekyboje. Sužinosite apie Sąžiningos prekybos judėjimą.
Apibūdinsite Europos žemyno geografinę padėtį, nagrinėsite jo paviršiaus ypatumus, naudingųjų iškasenų išteklius, svarbiausias ūkio šakas. Sužinosite, kokie skiriami Europos regionai, kas jiems būdinga, kokios valstybės jiems priklauso.
Stebėdami ugnikalnio susidarymą aiškinsitės jo kilmės priežastis. Mokysitės įvardyti pagrindines ugnikalnio dalis.
Sužinosite, kaip sudaromas topografinis žemėlapis ir kaip jame atvaizduojamas nelygus Žemės paviršius.
Išsiaiškinsite, kas keičia Žemės paviršių ir kas yra dūlėjimas. Nustatysite, kas ardo uolienas, nagrinėsite, kokios paviršiaus formos susidaro dėl dūlėjimo ir dūlėsių pernešimo.
Nagrinėdami demonstraciją išsiaiškinsite pagrindinius demografinius rodiklius: gimstamumą, mirtingumą ir natūralųjį prieaugį. Analizuodami schemas, diagramas ir demografines piramides aiškinsitės gyventojų teritorinio pasiskirstymo ypatumus, gyventojų skaičiaus kaitos, gimstamumo ir mirtingumo priežastis.
Išsiaiškinsite, kokie yra pasaulio valstybių išsivystymo socialiniai ir ekonominiai rodikliai, pagal juos valstybes palyginsite interaktyviuose žemėlapiuose.
Nagrinėdami demonstraciją išsiaiškinsite, kas yra vėjas ir kaip jis susidaro. Susipažinsite su pagrindiniais vėjų tipais: pasatu, musonu, brizu, viesulu ir uraganu, jų geografiniais paplitimo regionais ir savybėmis. Išsiaiškinsite, koks vėjų poveikis gamtai ir kaip jie panaudojami žmogaus reikmėms.
Išsiaiškinsite, kas sudaro kietąjį Žemės apvalkalą, ir sužinosite, kas yra litosfera. Nagrinėsite žemyninės ir vandenyninės Žemės plutos skirtumus. Išsiaiškinsite, kodėl juda plokštės, kas vyksta litosferos plokščių pakraščiuose ir kokios reljefo formos dėl to susidaro.
Nagrinėsite priežastis, lemiančias geografinių zonų išsidėstymą keliaujant nuo ašigalių pusiaujo link ir kopiant į kalnus. Išsiaiškinsite, kodėl skirtingose geografinėse zonose yra paplitę tik tam tikrų rūšių augalai ir gyvūnai.
Susipažinsite su pagrindiniais kaimo ir miesto skirtumais, išsiaiškinsite svarbiausius kaimo ir miesto požymius. Nagrinėdami Vilniaus miesto pavyzdį suprasite, kokie veiksniai skatina miestų augimą. Analizuodami žemėlapį nustatysite, kuriuose žemynuose įvairiais laikotarpiais buvo daugiausia didžiųjų pasaulio miestų, kai kuriuos miestus atpažinsite nuotraukose.
Nagrinėdami demonstraciją nustatysite Afrikos geografinę padėtį, susipažinsite su įspūdingais gamtos objektais ir Afrikos tautomis. Interaktyvus Afrikos žemėlapis padės išsiaiškinti, kaip pasiskirstę naudingieji ištekliai.
Nagrinėdami demonstraciją sužinosite, kaip atsirado Okeanijai priskiriamos salos, kuo ypatingas kiekvienas salynas, kokia jų geografinė aplinka, gamta, gyventojų ekonominė padėtis.
Išsiaiškinsite, kaip galima nustatyti pagrindines ir tarpines pasaulio kryptis. Išmoksite orientuotis pagal Saulę, žvaigždes ir aplinkos požymius, naudojantis kompasu ir globaline padėties nustatymo sistema (GPS).
Stebėdami demonstraciją sužinosite, koks yra svarbiausias klimato susidarymą Žemėje lemiantis veiksnys, išsiaiškinsite, kokie kiti geografiniai veiksniai formuoja klimatą.

Nagrinėsite Titikakos ežero regiono geografinę padėtį, klimato, vandens ir gyvosios gamtos ypatumus. Aiškinsitės, kuo vietos gyventojų buitis ir verslai skiriasi nuo mums įprasto gyvenimo būdo, kokios priežastys tai lėmė.

Nagrinėdami demonstraciją susipažinsite su Australijos žemyno unikalumu. Sužinosite, kiek Australija nutolusi nuo Lietuvos, panagrinėsite Australijos atradėjų kelionių maršrutus, susipažinsite su Australijos žemyno apgyvendinimo istorija, klimato ypatumais, išskirtine augalija ir gyvūnija. Išnagrinėsite gamtos išteklių įvairovę ir ūkio bruožus.
Nagrinėdami demonstraciją susipažinsite su Europos Sąjungos kūrimosi istorija ir tolesne plėtra, svarbiausiomis institucijomis, simboliais, valiuta. Išsiaiškinsite, kurios Europos valstybės nėra Europos Sąjungos narės ir kurios siekia narystės.
Nagrinėdami demonstraciją sužinosite, kodėl vanduo banguoja, kas sukelia potvynius ir atoslūgius, kaip susidaro vandenynų srovės, išsiaiškinsite jų savybes ir judėjimo kryptis. Tai pat sužinosite, kuo vandenynų vandens judėjimas svarbus klimatui, gyvajai gamtai ir žmogaus gyvenimo būdui.