Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas

Nagrinėdami šią demonstraciją sužinosite, kas yra kraštovaizdis, kas ir kaip jį formuoja, kokie komponentai jį sudaro, kokie yra kraštovaizdžio tipai. Išsiaiškinsite pagrindines kraštovaizdžio kaitos priežastis, kokį poveikį gamtai daro žmogus, kodėl išskiriamos saugomos teritorijos.
Peržiūrėta: 2622
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti pasaulio upių ir ežerų žemėlapį. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 3964
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite, kur Lietuvoje užfiksuota aukščiausia ir žemiausia oro temperatūra, didžiausias kritulių kiekis, užrašysite vietovių pavadinimus, temperatūros reikšmes ar kritulių kiekį. Atsižvelgdami į vietovių geografinę padėtį, reljefo formas, vandens telkinių išsidėstymą, aiškinsitės, kas lemia oro temperatūros ir kritulių skirtumus.
Peržiūrėta: 1248
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Lietuvos upių ir ežerų žemėlapį, pažymėsite ežeringiausią Lietuvos teritoriją. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 2781
Išsiaiškinsite, kokie yra svarbiausi tautos skiriamieji bruožai. Nagrinėsite, kokios kalbos yra labiausiai paplitusios pasaulyje, kokios didžiausios pasaulio tautos, kuriuose pasaulio regionuose didžiausia tautinė įvairovė, o kuriuose – mažiausia.
Peržiūrėta: 3229
Kursite minčių žemėlapį apie orientavimąsi vietovėje ir plane. Jį galėsite iliustruoti dangaus kūnų, gamtos ir miesto objektų pavyzdžiais. Minčių žemėlapis padės prisiminti viską, ką žinote apie orientavimąsi.
Peržiūrėta: 1774
Nagrinėdami demonstraciją išsiaiškinsite pagrindinius demografinius rodiklius: gimstamumą, mirtingumą ir natūralųjį prieaugį. Analizuodami schemas, diagramas ir demografines piramides aiškinsitės gyventojų teritorinio pasiskirstymo ypatumus, gyventojų skaičiaus kaitos, gimstamumo ir mirtingumo priežastis.
Peržiūrėta: 2999

Sukursite pasakojimą apie įsivaizduojamą kelionę po Klaipėdos senamiestį, kurios tikslas – pakeliauti ir susipažinti su mažaisiais jo stebuklais – skulptūromis.

Peržiūrėta: 1577

Sukursite straipsnelį „Vėjas ir žmogus“. Jame apibūdinsite vėjo reikšmę žmogaus gyvenime – panaudojimą žmogaus reikmėms ir padaromą žalą.

Peržiūrėta: 1136
Nagrinėdami demonstraciją susipažinsite su Australijos žemyno unikalumu. Sužinosite, kiek Australija nutolusi nuo Lietuvos, panagrinėsite Australijos atradėjų kelionių maršrutus, susipažinsite su Australijos žemyno apgyvendinimo istorija, klimato ypatumais, išskirtine augalija ir gyvūnija. Išnagrinėsite gamtos išteklių įvairovę ir ūkio bruožus.
Peržiūrėta: 2237

Nagrinėsite Titikakos ežero regiono geografinę padėtį, klimato, vandens ir gyvosios gamtos ypatumus. Aiškinsitės, kuo vietos gyventojų buitis ir verslai skiriasi nuo mums įprasto gyvenimo būdo, kokios priežastys tai lėmė.

Peržiūrėta: 1611
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite svarbiausias lankytinas vietoves, braižysite kelionės maršrutus.
Peržiūrėta: 1180
Kurdami gamtinį žemėlapį mokysitės jame parodyti svarbiausius geografinio tinklo elementus.
Peržiūrėta: 1723
Nagrinėdami demonstraciją susipažinsite su Europos Sąjungos kūrimosi istorija ir tolesne plėtra, svarbiausiomis institucijomis, simboliais, valiuta. Išsiaiškinsite, kurios Europos valstybės nėra Europos Sąjungos narės ir kurios siekia narystės.
Peržiūrėta: 1959
Nagrinėsite, kokie yra žemėlapio elementai, kokios tematikos ir mastelio būna žemėlapių. Atlikdami interaktyvią užduotį pasitikrinsite, ar supratote, kuo skiriasi planas ir žemėlapis.
Peržiūrėta: 3520
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Europos upių ir ežerų žemėlapį ir pažymėti upių baseinus. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 8275
Apibūdinsite Europos žemyno geografinę padėtį, nagrinėsite jo paviršiaus ypatumus, naudingųjų iškasenų išteklius, svarbiausias ūkio šakas. Sužinosite, kokie skiriami Europos regionai, kas jiems būdinga, kokios valstybės jiems priklauso.
Peržiūrėta: 2060
Išsiaiškinsite, kaip formuojantis Žemei keitėsi žemynų kontūrai ir išsidėstymas. Įrodymais pagrįsite žemynų dreifo teoriją.
Peržiūrėta: 2493
Kursite minčių žemėlapį apie orų spėjimus senovėje ir tai, kaip jie prognozuojami šiandien. Remsitės senolių išmintimi ir tuo, ką sužinojote mokydamiesi apie orų stebėjimus. Savo mintis galėsite iliustruoti gamtos vaizdų nuotraukomis. Pabandykite senolių spėjimus susieti su moksliniu gamtos reiškinių paaiškinimu.
Peržiūrėta: 1735
Nagrinėdami demonstraciją nustatysite Afrikos geografinę padėtį, susipažinsite su įspūdingais gamtos objektais ir Afrikos tautomis. Interaktyvus Afrikos žemėlapis padės išsiaiškinti, kaip pasiskirstę naudingieji ištekliai.
Peržiūrėta: 1818
Pasirinkite veiklos sritis: