Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas

Kurdami kartoschemą mokysitės parodyti ledkalnių dreifo sritis Pietų ir Šiaurės pusrutulyje. Sužinosite, kokia vandenynų srovių įtaka ledkalnių judėjimo krypčiai ir kaip tai susiję su garsaus laivo „Titanikas“ sudužimu.
Peržiūrėta: 1015
Išsiaiškinsite, kur ledynai buvo paplitę Žemėje per paskutinįjį ledynmetį ir kur jų yra dabar. Aiškinsitės, kodėl susidaro ledynai ir kaip jie juda, kokios svarbiausios ledyno dalys, kaip ledynai formuoja reljefą. Analizuodami kalnų ledyną nagrinėsite, kokios jo dalys ir kokius pėdsakus jis palieka ištirpęs.
Peržiūrėta: 2146

Sukursite komiksą-diskusiją UNESCO pasiūlyta tema „Ledynų svarba pasaulio gyventojams“, ieškosite sprendimo, kaip Sacharos regiono valstybių gyventojus galima būtų aprūpinti gėluoju vandeniu, panaudojant ledynų tirpsmo vandenį.

Peržiūrėta: 894

Sukursite informacinį pranešimą mokyklos renginiui apie narystės Europos Sąjungoje naudą ir pokyčius Lietuvoje nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

Peržiūrėta: 857
Nagrinėdami Lietuvos interaktyvų žemėlapį išsiaiškinsite, į kokias etnografines sritis skirstoma Lietuva, kur jos yra. Sužinosite, kokie pagrindiniai etnografinių sričių ypatumai, kokias tradicijas puoselėja jų gyventojai.
Peržiūrėta: 2547
Nagrinėdami demonstraciją sužinosite, kur yra svarbiausių Lietuvoje išgaunamų naudingųjų iškasenų, kam jos naudojamos. Susipažinsite su didžiausiomis Lietuvos giriomis ir miško ištekliais. Išsiaiškinkite, kaip gaunamas ir naudojamas požeminis vanduo. Atlikdami interaktyvią užduotį apie duonos gamybą išsiaiškinsite, kaip ištekliai ir žaliava virsta gaminiu.
Peržiūrėta: 1211
Naudodamiesi interaktyviu žemėlapiu nustatysite Lietuvos geografinę padėtį. Išsiaiškinsite, kokios valstybės ribojasi su Lietuva, pagal nuotraukas nagrinėsite Lietuvos kraštovaizdžius ir sužinosite Lietuvos gyventojų tautinę sudėtį.
Peržiūrėta: 2323
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite svarbiausias lankytinas vietoves, braižysite kelionės maršrutus.
Peržiūrėta: 978

Sukursite straipsnį apie Lietuvos socialinius rodiklius, jame palyginsite Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių socialinius rodiklius.

Peržiūrėta: 821
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Lietuvos upių ir ežerų žemėlapį, pažymėsite ežeringiausią Lietuvos teritoriją. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 2397

Sukursite pasakojimą apie įsivaizduojamą kelionę po Klaipėdos senamiestį, kurios tikslas – pakeliauti ir susipažinti su mažaisiais jo stebuklais – skulptūromis.

Peržiūrėta: 1235
Išsiaiškinsite, kokiais prietaisais naudojasi meteorologai stebėdami orus. Sužinosite, kas ir kaip matuojama termometru, kritulmačiu, barometru, higrometru, anemometru, vėtrunge, kaip remiantis gautais duomenimis apibūdinami orai. Atliksite tyrimą ir nustatysite, kaip kinta temperatūra per parą.
Peržiūrėta: 2172
Susipažinsite su pagrindiniais kaimo ir miesto skirtumais, išsiaiškinsite svarbiausius kaimo ir miesto požymius. Nagrinėdami Vilniaus miesto pavyzdį suprasite, kokie veiksniai skatina miestų augimą. Analizuodami žemėlapį nustatysite, kuriuose žemynuose įvairiais laikotarpiais buvo daugiausia didžiųjų pasaulio miestų, kai kuriuos miestus atpažinsite nuotraukose.
Peržiūrėta: 1368
Kurdami žemės drebėjimų kartoschemą mokysitės parodyti svarbiausias žemės drebėjimų sritis, veikiančius ir užgesusius ugnikalnius, užrašyti jų pavadinimus.
Peržiūrėta: 1072
Nagrinėdami demonstraciją sužinosite, kaip atsirado Okeanijai priskiriamos salos, kuo ypatingas kiekvienas salynas, kokia jų geografinė aplinka, gamta, gyventojų ekonominė padėtis.
Peržiūrėta: 1705
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite, kur Lietuvoje užfiksuota aukščiausia ir žemiausia oro temperatūra, didžiausias kritulių kiekis, užrašysite vietovių pavadinimus, temperatūros reikšmes ar kritulių kiekį. Atsižvelgdami į vietovių geografinę padėtį, reljefo formas, vandens telkinių išsidėstymą, aiškinsitės, kas lemia oro temperatūros ir kritulių skirtumus.
Peržiūrėta: 1025
Kursite minčių žemėlapį apie orų spėjimus senovėje ir tai, kaip jie prognozuojami šiandien. Remsitės senolių išmintimi ir tuo, ką sužinojote mokydamiesi apie orų stebėjimus. Savo mintis galėsite iliustruoti gamtos vaizdų nuotraukomis. Pabandykite senolių spėjimus susieti su moksliniu gamtos reiškinių paaiškinimu.
Peržiūrėta: 1382

Kurdami komiksą kartu su trimis draugais pakeliausite automobiliu po Europą. Atskleisite, kokie įvairių Europos regionų kultūros ir turizmo ypatumai, kokiomis kalbomis dažniausiai kalba Europos gyventojai.

Peržiūrėta: 751

Sukursite pasakojimą apie kopimą į aukščiausią Europos viršukalnę Monblaną. Aprašysite, kaip kylant aukštyn keičiasi geografinės zonos.

Peržiūrėta: 796
Kurdami pasaulio geografinių zonų žemėlapį išsiaiškinsite geografinių zonų išsidėstymą Žemės rutulyje. Užrašysite pasirinktai geografinei zonai būdingus augalus ir gyvūnus.
Peržiūrėta: 1168
Pasirinkite veiklos sritis: