Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Planas ir žemėlapis

Planas ir žemėlapis (nr.: 35)

Išsiaiškinsite, kaip sudaromi planai ir žemėlapiai, kuo jie skiriasi ir kam naudojami. Tyrinėdami žemėlapius ir planus suprasite, kaip jiems parenkami masteliai, kokie jų paviršiaus ir sutartinių ženklų vaizdavimo skirtumai. Panaudodami įgytas žinias galėsite sudaryti šalia savo namų ar mokyklos esančios vietovės planą.

Temos mokymosi objektai

Sužinosite, kaip sudaromas topografinis žemėlapis ir kaip jame atvaizduojamas nelygus Žemės paviršius.
Peržiūrėta: 3250
Nagrinėsite, kokie yra žemėlapio elementai, kokios tematikos ir mastelio būna žemėlapių. Atlikdami interaktyvią užduotį pasitikrinsite, ar supratote, kuo skiriasi planas ir žemėlapis.
Peržiūrėta: 3203
Tyrinėsite Aukštaitijos nacionalinio parko topografinį žemėlapį. Matuosite atstumus tarp geografinių objektų ir nustatysite, kuria kryptimi jie vieni nuo kitų yra nutolę. Atliksite turizmo galimybių Aukštaitijos nacionaliniame parke tyrimą.
Peržiūrėta: 1464
Atlikdami užduotis aiškinsitės žemėlapių įvairovę pagal mastelį ir turinį. Mokysitės skaityti juose pateikiamą informaciją, nustatyti ir apskaičiuoti atstumus. Aiškinsitės, kaip naudojantis planu galima orientuotis vietovėje. Sudarysite šalia savo gyvenamosios vietovės esančios teritorijos ar objekto planą.
Peržiūrėta: 2439

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 4735