Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Orų stebėjimas

Orų stebėjimas (nr.: 40)

Nagrinėdami meteorologinėje aikštėje esančius įrenginius, skirtus fiksuoti orų duomenis, mokysitės skaityti prietaisų rodmenis, apskaičiuoti vidutinę paros, mėnesio temperatūrą, sudaryti mėnesio ir metų oro temperatūros, kritulių diagramas, apskaičiuoti temperatūros amplitudę. Nagrinėsite oro temperatūros kitimo per parą priežastis.

Temos mokymosi objektai

Išsiaiškinsite, kokiais prietaisais naudojasi meteorologai stebėdami orus. Sužinosite, kas ir kaip matuojama termometru, kritulmačiu, barometru, higrometru, anemometru, vėtrunge, kaip remiantis gautais duomenimis apibūdinami orai. Atliksite tyrimą ir nustatysite, kaip kinta temperatūra per parą.
Peržiūrėta: 2302
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite, kur Lietuvoje užfiksuota aukščiausia ir žemiausia oro temperatūra, didžiausias kritulių kiekis, užrašysite vietovių pavadinimus, temperatūros reikšmes ar kritulių kiekį. Atsižvelgdami į vietovių geografinę padėtį, reljefo formas, vandens telkinių išsidėstymą...
Peržiūrėta: 1099
Kursite minčių žemėlapį apie orų spėjimus senovėje ir tai, kaip jie prognozuojami šiandien. Remsitės senolių išmintimi ir tuo, ką sužinojote mokydamiesi apie orų stebėjimus. Savo mintis galėsite iliustruoti gamtos vaizdų nuotraukomis.
Peržiūrėta: 1501
Atlikdami užduotis pasikartosite, kokie prietaisai naudojami orams stebėti meteorologinėje aikštelėje. Apibendrinsite meteorologinių prietaisų sukauptus duomenis. Mokysitės skaityti šių prietaisų rodmenis, apskaičiuoti paros, mėnesio vidutinę oro temperatūrą, sudaryti mėnesio oro temperatūros ir metinio...
Peržiūrėta: 1503