Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Natūralus ir žmogaus pakeistas kraštovaizdis

Natūralus ir žmogaus pakeistas kraštovaizdis (nr.: 46)

Nagrinėsite natūralaus ir žmogaus pakeisto kraštovaizdžio komponentus, išsiaiškinsite, kuo vieni kraštovaizdžiai skiriasi nuo kitų, kas juos formuoja ir keičia. Aiškinsitės, kaip skirtingų kraštovaizdžio komponentų kaita veikia aplinką. Išmoksite skirti natūralų ir dirbtinį kraštovaizdžius, susipažinsite su kraštovaizdžių įvairove, jų apsauga.

Temos mokymosi objektai

Nagrinėdami šią demonstraciją sužinosite, kas yra kraštovaizdis, kas ir kaip jį formuoja, kokie komponentai jį sudaro, kokie yra kraštovaizdžio tipai. Išsiaiškinsite pagrindines kraštovaizdžio kaitos priežastis, kokį poveikį gamtai daro žmogus, kodėl išskiriamos saugomos teritorijos.
Peržiūrėta: 2343
Kursite minčių žemėlapį, padedantį apibendrinti žinias apie kraštovaizdį. Atlikdami užduotį prisiminsite, kaip skirstomas kraštovaizdis, kas jį kuria ir kokie komponentai jį sudaro.
Peržiūrėta: 989
Sukursite komiksą apie tai, kaip pasikeitė vietovė, kurioje buvo pastatyta Ignalinos atominė elektrinė. Papasakosite, kokie nauji kraštovaizdžio komponentai atsirado, kaip jie pakeitė aplinką, kaip tai paveikė ir bebeveikia gyvąją gamtą.
Peržiūrėta: 817
Atlikdami užduotis tirsite savo gyvenamosios aplinkos kraštovaizdžius, juos skirstysite pagal kraštovaizdžio komponentus. Prisiminsite saugomas Lietuvos teritorijas, aiškinsitės arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos esančio nacionalinio parko ypatumus.
Peržiūrėta: 965