Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Ledynai

Ledynai (nr.: 34)

Nagrinėdami paskutiniojo Žemės apledėjimo ir dabartinio ledynų pasiskirstymo žemėlapius aiškinsitės, kur ir kodėl susidaro ledynai, kaip jie keičiasi. Mokysitės atpažinti pagrindines ledyno dalis. Kurdami komiksą spręsite su ledynų tirpimu ir panaudojimu susijusius klausimus. Projektuosite, kaip, gabenant ledkalnius iš Antarkties, būtų galima Sacharą aprūpinti gėluoju vandeniu. Susipažinsite su poliarinėmis sritimis – Arkties vandenynu ir Antarktida, jų tyrimo istorija.

Temos mokymosi objektai

Išsiaiškinsite, kur ledynai buvo paplitę Žemėje per paskutinįjį ledynmetį ir kur jų yra dabar. Aiškinsitės, kodėl susidaro ledynai ir kaip jie juda, kokios svarbiausios ledyno dalys, kaip ledynai formuoja reljefą. Analizuodami kalnų ledyną nagrinėsite, kokios jo dalys ir kokius pėdsakus jis palieka ištirpęs.
Peržiūrėta: 2140
Kurdami kartoschemą mokysitės parodyti ledkalnių dreifo sritis Pietų ir Šiaurės pusrutulyje. Sužinosite, kokia vandenynų srovių įtaka ledkalnių judėjimo krypčiai ir kaip tai susiję su garsaus laivo „Titanikas“ sudužimu.
Peržiūrėta: 1005
Sukursite komiksą-diskusiją UNESCO pasiūlyta tema „Ledynų svarba pasaulio gyventojams“, ieškosite sprendimo, kaip Sacharos regiono valstybių gyventojus galima būtų aprūpinti gėluoju vandeniu, panaudojant ledynų tirpsmo vandenį.
Peržiūrėta: 891
Atlikdami užduotis aiškinsitės, kurių Europos valstybių teritorijas dengė ledynai per paskutinįjį apledėjimą, kokius pėdsakus jie paliko. Sužinosite, kas yra fiordai ir kuo užsiima prie jų gyvenantys žmonės. Nagrinėsite Lietuvos riedulių istoriją ir apmąstysite, kaip galite prisidėti prie ledynų...
Peržiūrėta: 991

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 1368