Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Klimato juostos ir klimato tipai

Klimato juostos ir klimato tipai (nr.: 41)

Nagrinėsite oro masių apykaitą Žemėje, dar vadinamą bendrąja atmosferos cirkuliacija. Sužinosite, kad pagal susidarymo vietą oro masės skirstomos į pusiaujo, atogrąžų, vidutinių platumų, arktinę ir antarktinę. Aiškinsitės, kaip nuo oro masių susidarymo vietos priklauso jų savybės: oro temperatūra ir drėgnis. Nagrinėdami klimato juostų žemėlapį suprasite, kodėl klimato juostos dar skirstomos į pagrindines ir pereinamąsias (tarpines). Išsiaiškinsite kiekvienai klimato juostai būdingas orų savybes. Nagrinėdami klimatogramas ir kartoschemas sužinosite jūrinio ir žemyninio klimato tipų ypatumus. Aiškinsitės, kaip klimatas veikia žmonių gyvenimo būdą.

Temos mokymosi objektai

Stebėdami demonstraciją išsiaiškinsite, kaip ir dėl kokių priežasčių vyksta bendroji atmosferos cirkuliacija. Sužinosite, kaip skirstomos oro masės pagal jų susidarymo vietą, kokios oro savybės joms būdingos. Išsiaiškinsite, kaip per metus juda oro masės ir kokią reikšmę šis judėjimas turi geografiniam...
Peržiūrėta: 3061
Sudarydami pasaulio klimato juostų žemėlapį išsiaiškinsite pagrindinių ir tarpinių (pereinamųjų) klimato juostų išsidėstymą Žemėje ir užrašysite jų pavadinimus.
Peržiūrėta: 1964
Sukursite iliustruotą pasakojimą apie klimato įtaką žmonių gyvenimo būdui.
Peržiūrėta: 767
Atlikdami užduotis apibendrinsite ir pagilinsite žinias apie atmosferos oro masių judėjimą, pagrindinių ir tarpinių klimato juostų išsidėstymą Žemėje, jūrinio ir žemyninio klimato ypatumus, klimato įtaką žmonių gyvenimo būdui.
Peržiūrėta: 2398

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 3219