Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Uraganų vardai

Nuo senų laikų uraganai dažniausiai būdavo vadinami jūrų mergelėmis arba sirenomis. Vėliau jūreiviai uraganus ėmė vadinti savo žmonų vardais. Tačiau susikūrus Pasaulio meteorologijos organizacijai buvo iškeltas klausimas, kodėl uraganai vadinami tik moterų vardais. Todėl nuo 1979 m. uraganai imti vadinti ir vyrų, ir moterų vardais.

Kiekvienais metais sudaromas uraganų vardų sąrašas ir iš jo išrenkami vardai tais metais siaučiantiems uraganams. Sąrašai sudaromi atskiriems regionams: Atlanto vandenyno, Ramiojo vandenyno, vandenynų dalių ir kt. Taip siekiama, kad uragano vardas būtų būdingas tam regionui, kuriame jis susidaro.

Kai kurių regionų meteorologijos tarnybos kiekvieną audrų sezoną pradeda pirmąja abėcėlės raide, o kitos – raide, ties kuria sustojo praėjusįjį kartą. Uraganų vardai gali kartotis maždaug kas šešerius metus, nes jie lieka juodajame uraganų „žudikų“ sąraše. Tačiau uraganų, kurie padarė ypač daug žalos, vardai išbraukiami iš vardų sąrašo. Pavyzdžiui, jau nė vienas uraganas nebebus pavadintas Katrina.

Šaltinis: meteo.lt