Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas

Sukursite informacinį pranešimą mokyklos renginiui apie narystės Europos Sąjungoje naudą ir pokyčius Lietuvoje nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

Peržiūrėta: 934
Susipažinsite su prekybos tarp šalių istorija, išsiaiškinsite svarbiausias prielaidas, skatinančias šalis prekiauti. Aiškinsitės eksporto ir importo sąvokas, transporto reikšmę tarptautinėje prekyboje. Sužinosite apie Sąžiningos prekybos judėjimą.
Peržiūrėta: 935

Kurdami komiksą, pristatantį viešnagę Azijos valstybėse (Indijoje, Japonijoje, Kinijoje ir Rusijoje) aprašysite ir atskleisite jose gyvenančių žmonių kultūrą, tradicijas ir gyvenimo būdą.

Peržiūrėta: 975

Sukursite komiksą, pasakojantį apie Amazonijos regiono gamtinę įvairovę. Nagrinėdami Amazonės baseino unikalumą, paaiškinsite išskirtinius šio regiono bruožus, apibūdinsite klimato, paviršiaus, augalijos ir gyvūnijos ypatumus. Atskleisite Amazonės miškų reikšmę regiono gyventojams ir visai Žemei dabar ir ateityje, išsiaiškinsite pagrindines ekologines problemas, numatysite jų sprendimo būdus.

Peržiūrėta: 1004
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite svarbiausias lankytinas vietoves, braižysite kelionės maršrutus.
Peržiūrėta: 1012
Tiriamasis darbas skirtas nagrinėti gyventojų skaičiaus kaitą ir teritorinį pasiskirstymą skirtinguose regionuose ir valstybėse. Analizuodami pateikiamus duomenis ir atlikdami užduotis darbo lape išsiaiškinsite gyventojų skaičiaus kaitos tendencijas, palyginsite valstybes tarpusavyje, numatysite ateities perspektyvas.
Peržiūrėta: 1023
Kurdami kartoschemą mokysitės parodyti ledkalnių dreifo sritis Pietų ir Šiaurės pusrutulyje. Sužinosite, kokia vandenynų srovių įtaka ledkalnių judėjimo krypčiai ir kaip tai susiję su garsaus laivo „Titanikas“ sudužimu.
Peržiūrėta: 1046

Sukursite istoriją apie žmonių gyvenimą šalia Vezuvijaus ugnikalnio, esančio Italijoje.

Peržiūrėta: 1049

Sukursite komiksą, pasakojantį apie Šiaurės Amerikos gyventojų įvairovę. Nagrinėsite gyventojų tautinę ir rasinę sudėtis, analizuosite žemyno apgyvendinimo istoriją, nustatysite gyventojų įvairovės atsiradimo priežastis, jų pasiskirstymo dėsningumus. Prognozuosite, kas žemyno gyventojų laukia ateityje, išryškinsite svarbiausias šiandienos ir ateities problemas.

Peržiūrėta: 1057
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite, kur Lietuvoje užfiksuota aukščiausia ir žemiausia oro temperatūra, didžiausias kritulių kiekis, užrašysite vietovių pavadinimus, temperatūros reikšmes ar kritulių kiekį. Atsižvelgdami į vietovių geografinę padėtį, reljefo formas, vandens telkinių išsidėstymą, aiškinsitės, kas lemia oro temperatūros ir kritulių skirtumus.
Peržiūrėta: 1079

Sukurkite pasakojimą apie savo gyvenamąją vietovę. Papasakokite, kaip ji kūrėsi ir keitėsi laikui bėgant. Išskirkite ir pavaizduokite svarbiausius gyvenvietės požymius. Išryškinkite, kuo patraukli jūsų gyvenamoji vieta, ir paaiškinkite, su kokiais sunkumais susiduriate joje gyvendami.

Peržiūrėta: 1090

Kurdami komiksą išsiaiškinsite, kur yra Sahelio regionas, kuo jis ypatingas, su kokiomis problemomis susiduria jo gyventojai.

Peržiūrėta: 1118
Kurdami žemės drebėjimų kartoschemą mokysitės parodyti svarbiausias žemės drebėjimų sritis, veikiančius ir užgesusius ugnikalnius, užrašyti jų pavadinimus.
Peržiūrėta: 1126
Kursite minčių žemėlapį apie sausumos vandenų panaudojimą ir jų svarbą žmogui ir gyvajai gamtai.
Peržiūrėta: 1127

Kurdami komiksą išsiaiškinsite, kas teršia sausumos vandenis, kaip teršalai į juos patenka, kokią žalą daro gamtai ir žmonėms. Nagrinėsite, kaip būtų galima sumažinti sausumos vandenų taršą.

Peržiūrėta: 1129
Kursite minčių žemėlapį apie gamtos išteklių įvairovę ir jų panaudojimą žmonių poreikiams tenkinti. Minčių žemėlapį galėsite iliustruoti gamtos išteklių rūšių ir jų panaudojimo kasdieniame gyvenime pavyzdžiais. Ši užduotis padės prisiminti ne tik svarbiausius gamtos išteklius, bet ir geriau suvokti jų praktinę reikšmę.
Peržiūrėta: 1131

Kurdami komiksą nagrinėsite teigiamą ir neigiamą žmonių ūkinės veiklos poveikį aplinkai, ieškosite sprendimų, kaip prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Peržiūrėta: 1157
Sukurkite minčių žemėlapį apie tai, kaip ūkinė veikla spartina uolienų dūlėjimą. Kurdami remkitės žiniomis, kurias įgijote nagrinėdami demonstraciją „Žemės paviršiaus ardymas“, ir žinyno straipsneliais apie uolienų dūlėjimą, dūlėsių pernešimą, dirvos eroziją, rūgščiuosius kritulius. Atkreipkite dėmesį į tai, kad žmogaus ūkinė veikla sukelia visų trijų tipų dūlėjimą: fizinį, cheminį ir biologinį. Pagalvokite, kokius senovės žmonių paliktus pėdsakus matome šiandien.
Peržiūrėta: 1158

Sukursite iliustruotą diskusinį straipsnelį apie tai, kaip žmonių veikla sukelia visuotinį klimato atšilimą, pasiūlysite būdų, kaip galima būtų sumažinti šio reiškinio plitimą.

Peržiūrėta: 1164
Palyginsite dvi ilgiausias Pietų Amerikos upes – Amazonę ir Paraną.
Peržiūrėta: 1218
Pasirinkite veiklos sritis: