Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Mokymosi objektų sąrašas

Susipažinsite su Azijos žemyno regionais – jų gamtos, ekonomikos, žmonių gyvenimo būdo ir kultūros ypatumais.
Peržiūrėta: 2419
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Lietuvos upių ir ežerų žemėlapį, pažymėsite ežeringiausią Lietuvos teritoriją. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 2470
Nagrinėdami demonstraciją išsiaiškinsite, kas yra vėjas ir kaip jis susidaro. Susipažinsite su pagrindiniais vėjų tipais: pasatu, musonu, brizu, viesulu ir uraganu, jų geografiniais paplitimo regionais ir savybėmis. Išsiaiškinsite, koks vėjų poveikis gamtai ir kaip jie panaudojami žmogaus reikmėms.
Peržiūrėta: 2564
Kursite minčių žemėlapį apie pagrindines valstybės valdymo formas – respubliką ir monarchiją.
Peržiūrėta: 2597
Nagrinėdami Lietuvos interaktyvų žemėlapį išsiaiškinsite, į kokias etnografines sritis skirstoma Lietuva, kur jos yra. Sužinosite, kokie pagrindiniai etnografinių sričių ypatumai, kokias tradicijas puoselėja jų gyventojai.
Peržiūrėta: 2613
Nagrinėdami demonstraciją išsiaiškinsite pagrindinius demografinius rodiklius: gimstamumą, mirtingumą ir natūralųjį prieaugį. Analizuodami schemas, diagramas ir demografines piramides aiškinsitės gyventojų teritorinio pasiskirstymo ypatumus, gyventojų skaičiaus kaitos, gimstamumo ir mirtingumo priežastis.
Peržiūrėta: 2651
Išsiaiškinsite, kas sudaro sausumos vandenis, kokios yra upės dalys ir kaip juda vandens apytakos ratas.
Peržiūrėta: 2670
Stebėdami ugnikalnio susidarymą aiškinsitės jo kilmės priežastis. Mokysitės įvardyti pagrindines ugnikalnio dalis.
Peržiūrėta: 2745
Išsiaiškinsite, kokie yra svarbiausi tautos skiriamieji bruožai. Nagrinėsite, kokios kalbos yra labiausiai paplitusios pasaulyje, kokios didžiausios pasaulio tautos, kuriuose pasaulio regionuose didžiausia tautinė įvairovė, o kuriuose – mažiausia.
Peržiūrėta: 2903
Nagrinėsite, kokie yra žemėlapio elementai, kokios tematikos ir mastelio būna žemėlapių. Atlikdami interaktyvią užduotį pasitikrinsite, ar supratote, kuo skiriasi planas ir žemėlapis.
Peržiūrėta: 3097
Sužinosite, kaip sudaromas topografinis žemėlapis ir kaip jame atvaizduojamas nelygus Žemės paviršius.
Peržiūrėta: 3135
Stebėdami demonstraciją išsiaiškinsite, kaip ir dėl kokių priežasčių vyksta bendroji atmosferos cirkuliacija. Sužinosite, kaip skirstomos oro masės pagal jų susidarymo vietą, kokios oro savybės joms būdingos. Išsiaiškinsite, kaip per metus juda oro masės ir kokią reikšmę šis judėjimas turi geografiniam klimato juostų skirstymui. Sužinosite svarbiausius kiekvienos klimato juostos ypatumus. Išsiaiškinsite, kuo skiriasi jūrinis ir žemyninis klimato tipai.
Peržiūrėta: 3374
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti pasaulio upių ir ežerų žemėlapį. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 3624
Pasaulio gamtiniame žemėlapyje Europos žemyne pažymėsite gamtinius objektus, įvairios žmonių ūkinės veiklos sritis ir svarbiausias naudingųjų iškasenų radvietes.
Peržiūrėta: 3655
Pasaulio gamtiniame žemėlapyje Afrikos žemyne pažymėsite gamtinius objektus ir svarbiausias naudingųjų iškasenų radvietes.
Peržiūrėta: 4226
Išsiaiškinsite, kaip galima nustatyti pagrindines ir tarpines pasaulio kryptis. Išmoksite orientuotis pagal Saulę, žvaigždes ir aplinkos požymius, naudojantis kompasu ir globaline padėties nustatymo sistema (GPS).
Peržiūrėta: 4782
Pasaulio politiniame žemėlapyje kiekviename žemyne parodysite po 2–3 valstybes, kurios didžiausios pagal užimamą plotą ir gyventojų skaičių, užrašysite jų pavadinimus. Nurodysite valstybę, kurios pavadinimas sutampa su žemyno pavadinimu.
Peržiūrėta: 4956
Išsiaiškinsite, kas sudaro geografinį tinklą, ir išmoksite nustatyti vietovės geografines koordinates.
Peržiūrėta: 5484
Išsiaiškinsite, kas sudaro kietąjį Žemės apvalkalą, ir sužinosite, kas yra litosfera. Nagrinėsite žemyninės ir vandenyninės Žemės plutos skirtumus. Išsiaiškinsite, kodėl juda plokštės, kas vyksta litosferos plokščių pakraščiuose ir kokios reljefo formos dėl to susidaro.
Peržiūrėta: 5675
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Europos upių ir ežerų žemėlapį ir pažymėti upių baseinus. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Peržiūrėta: 7503
Pasirinkite veiklos sritis: