Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai


Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje
Geografinės informacijos skaitymas
Regionų pažinimo raiška
Aplinkos pažinimas ir tyrimai
Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Litosferos plokštės ir jų judėjimas

Litosferos plokštės ir jų judėjimas (nr.: 36)

Išsiaiškinsite, kad kietas viršutinis Žemės apvalkalas vadinamas Žemės pluta, kuri skiriama į žemyninę ir vandenyninę. Sužinosite, kad Žemės pluta kartu su viršutine mantija yra vadinama litosfera ir , kad litosfera nėra vietisa, o sudaryta iš atskirų plokščių, kurios nuolat juda. Išsiaiškinsite, kaip nuo litosferos plokščių judėjimo priklauso Žemės plutos reljefas. Aiškinsitės priežastis, kodėl žemynai nuolat juda, modeliuosite Žemės vaizdą praeityje, dabar ir koks jis galėtų būti ateityje. Atlikdami užduotis, mokysitės atskirti tektoniškai ramias ir aktyvias Žemės plutos vietoves.

Temos mokymosi objektai

Išsiaiškinsite, kas sudaro kietąjį Žemės apvalkalą, ir sužinosite, kas yra litosfera. Nagrinėsite žemyninės ir vandenyninės Žemės plutos skirtumus. Išsiaiškinsite, kodėl juda plokštės, kas vyksta litosferos plokščių pakraščiuose ir kokios reljefo formos dėl to susidaro.
Peržiūrėta: 5905
Išsiaiškinsite, kaip formuojantis Žemei keitėsi žemynų kontūrai ir išsidėstymas. Įrodymais pagrįsite žemynų dreifo teoriją.
Peržiūrėta: 2201
Naudodamiesi pasaulio gamtiniu žemėlapiu arba kartoschema, sudarysite litosferos plokščių žemėlapį. Aiškinsitės litosferos plokščių pakraščiuose vykstančius procesus.
Peržiūrėta: 1381
Sukursite pasakojimą apie Islandijos salą ir dėl seisminio aktyvumo besikeičiantį jos reljefą.
Peržiūrėta: 1809
Atlikdami užduotis išsiaiškinsite, kokios Žemės paviršiaus formos susidaro tektoniškai ramiose ir kokios tektoniškai aktyviose Žemės plutos srityse. Nagrinėsite Afrikoje vykstančius tektoninius procesus.
Peržiūrėta: 2146

Atlikdami testo užduotis galėsite pasitikrinti, kaip supratote temos mokymosi objektuose pateiktą medžiagą.

Peržiūrėta: 4636