Atlikdami užduotis įtvirtinsite žinias apie Australijos žemyną ir Okeanijai priskiriamus salynus. Nustatysite Australijos kyšulių geografines koordinates, nagrinėsite kritulių pasiskirstymo ypatumus šiame žemyne, paaiškinsite, kaip susidaro koralinės salos.
Atlikdami užduotis aiškinsitės, kurių Europos valstybių teritorijas dengė ledynai per paskutinįjį apledėjimą, kokius pėdsakus jie paliko. Sužinosite, kas yra fiordai ir kuo užsiima prie jų gyvenantys žmonės. Nagrinėsite Lietuvos riedulių istoriją ir apmąstysite, kaip galite prisidėti prie ledynų išsaugojimo.
Atlikdami užduotis pasikartosite, kokie prietaisai naudojami orams stebėti meteorologinėje aikštelėje. Apibendrinsite meteorologinių prietaisų sukauptus duomenis. Mokysitės skaityti šių prietaisų rodmenis, apskaičiuoti paros, mėnesio vidutinę oro temperatūrą, sudaryti mėnesio oro temperatūros ir metinio kritulių kiekio kitimo diagramas, apskaičiuoti temperatūros amplitudę. Svarstysite, kokių nepatogumų ar net pavojų gali sukelti įvairūs meteorologiniai reiškiniai.
Atlikdami užduotis nurodysite pagrindinius geografinio tinklo elementus: pusiaują, ašigalius, lygiagretes ir dienovidinius, ilgumas ir platumas, nustatysite objektų geografines koordinates.
Atlikdami užduotis tirsite savo gyvenamosios aplinkos kraštovaizdžius, juos skirstysite pagal kraštovaizdžio komponentus. Prisiminsite saugomas Lietuvos teritorijas, aiškinsitės arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos esančio nacionalinio parko ypatumus. Analizuosite pasirinktą geografinę vietovę, kurioje žmogaus veikla juntama labiausiai, ir nustatysite, kokį poveikį daro žmogus, kaip tai veikia gyvąją gamtą.
Lygindami pasaulio gamtinį ir politinį žemėlapius apibūdinsite pagrindinius jų skirtumus. Įvardysite didžiausias ir mažiausias pagal plotą ir gyventojų skaičių pasaulio valstybes. Pasitikrinsite savo žinias ir supratimą apie nepriklausomų valstybių elementus, sienas ir valdymo formas.
Atlikdami užduotis įtvirtinsite žinias apie Azijos žemyną. Apibūdinsite jo geografinę padėtį, palyginsite Azijos regionus ir sukursite gidą-lankstinuką keliaujantiesiems į pasirinktą Azijos šalį.
Atlikdami užduotis išsiaiškinsite, kokios Žemės paviršiaus formos susidaro dėl vėjo ir vandens veiklos, patyrinėsite savo gyvenamosios aplinkos paviršių.
Atlikdami užduotis įtvirtinsite įgytas žinias apie Šiaurės Amerikos geografinę padėtį, gamtos ypatumus, nagrinėsite jų tarpusavio ryšius, klimatą. Lygindami skirtingas Šiaurės Amerikos valstybes, analizuosite gyventojų pasiskirstymą ir ūkinę veiklą, priklausomybę nuo gamtos sąlygų. Naudodamiesi įvairiais informacijos šaltiniais atskleisite Lietuvos ir Šiaurės Amerikos ryšius.
Šie žemėlapiai gali būti jums naudingi mokantis, atliekant įvairias užduotis ir kuriant savo žemėlapius ar kartoschemas.
Azijos gamtinis žemėlapis Azijos politinis žemėlapis Azijos ūkio žemėlapis Europos gamtinis žemėlapis Europos politinis žemėlapis Europos ūkio žemėlapis Lietuvos administracinis žemėlapis Lietuvos gamtinis žemėlapis Pasaulio gamtinis žemėlapis Pasaulio geografinių zonų žemėlapis Pasaulio klimato juostų žemėlapis Pasaulio politinis žemėlapis Pasaulio litosferos plokščių žemėlapis