Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai






Orientavimasis erdvėje ir žemėlapyje




Geografinės informacijos skaitymas




Regionų pažinimo raiška




Aplinkos pažinimas ir tyrimai




Visos temos Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.

Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti pasaulio upių ir ežerų žemėlapį. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.
Tyrinėsite Aukštaitijos nacionalinio parko topografinį žemėlapį. Matuosite atstumus tarp geografinių objektų ir nustatysite, kuria kryptimi jie vieni nuo kitų yra nutolę. Atliksite turizmo galimybių Aukštaitijos nacionaliniame parke tyrimą. Parengsite du turistinius maršrutus (vandens ir sausumos), parodysite, kuo jie patrauklūs ir įdomūs turistams.

Kurdami pasaulio gyventojų tankumo žemėlapį analizuosite gyventojų teritorinį pasiskirstymą, nurodysite įvairių šalių gyventojų tankumą, nustatysite, kurie regionai yra tankiausiai apgyvendinti, o kurie rečiausiai, aiškinsitės tokio gyventojų pasiskirstymo priežastis ir dėsningumus.

Pasaulio politiniame žemėlapyje pažymėsite ekonomiškai stiprias ir ekonomiškai silpnas valstybes.
Sukursite pasaulio kultūrinių maistinių augalų paplitimo žemėlapį ir jame pažymėsite valstybes, iš kurių į Lietuvą įvežama šių augalų produkcija.
Kurdami eksporto ir importo žemėlapį analizuosite dviejų pasirinktų valstybių prekybinius ryšius: pagrindinius eksportuojamus ir importuojamus išteklius bei gaminius, aiškinsitės tokią prekybą lėmusias priežastis.
Kurdami žemės drebėjimų kartoschemą mokysitės parodyti svarbiausias žemės drebėjimų sritis, veikiančius ir užgesusius ugnikalnius, užrašyti jų pavadinimus.
Pasaulio gamtiniame žemėlapyje Europos žemyne pažymėsite gamtinius objektus, įvairios žmonių ūkinės veiklos sritis ir svarbiausias naudingųjų iškasenų radvietes.
Pasaulio gamtiniame žemėlapyje pažymėsite skirtingų vėjų tipų paplitimo regionus, išryškinsite jų paplitimo dėsningumus, nustatysite ir pažymėsite labiausiai nuo skirtingų vėjų (musono, viesulo ir uragano) nukentėjusius miestus ar geografinius regionus.
Kurdami žemėlapį nustatysite didžiausių pasaulio miestų geografinę vietą, sutartiniais ženklais parodysite jų dydį, sugrupuosite pagal geografinės aplinkos bruožus, matuosite atstumus.
Europos politiniame žemėlapyje pažymėsite valstybes, kurios yra Europos Sąjungos narės, siekia narystės Europos Sąjungoje ir nepriklauso Europos Sąjungai. Pažymėsite valstybių sostines, euro zonos valstybes ir miestus, kuriuose įsikūrusios svarbiausios Europos Sąjungos institucijos.
Naudodamiesi pasaulio gamtiniu žemėlapiu arba kartoschema, sudarysite litosferos plokščių žemėlapį. Aiškinsitės litosferos plokščių pakraščiuose vykstančius procesus.
Kurdami pasaulio geografinių zonų žemėlapį išsiaiškinsite geografinių zonų išsidėstymą Žemės rutulyje. Užrašysite pasirinktai geografinei zonai būdingus augalus ir gyvūnus.
Pasaulio gamtiniame žemėlapyje pažymėsite Pietų Amerikos svarbiausius gamtinius objektus.
Pasaulio gamtiniame žemėlapyje Afrikos žemyne pažymėsite gamtinius objektus ir svarbiausias naudingųjų iškasenų radvietes.
Kurdami Australijos ir Okeanijos gamtinių objektų žemėlapį pažymėsite gamtinius objektus, naudodamiesi pasaulio gamtiniu žemėlapiu išskirsite Okeanijos dalis, nagrinėsite Australijos gamtos išteklių pasiskirstymą, sutartiniais ženklais pažymėsite pagrindines augalininkystės ir gyvulininkystės šakas bei A. Tasmano ir Dž. Kuko kelionių maršrutus.
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite, kur Lietuvoje užfiksuota aukščiausia ir žemiausia oro temperatūra, didžiausias kritulių kiekis, užrašysite vietovių pavadinimus, temperatūros reikšmes ar kritulių kiekį. Atsižvelgdami į vietovių geografinę padėtį, reljefo formas, vandens telkinių išsidėstymą, aiškinsitės, kas lemia oro temperatūros ir kritulių skirtumus.
Europos arba pasaulio politiniame žemėlapyje pažymėsite valstybes, kurių valstybinės kalbos priskiriamos šioms indoeuropiečių kalbų šeimos grupėms: germanų, romanų, slavų ir baltų.
Pasaulio politiniame žemėlapyje kiekviename žemyne parodysite po 2–3 valstybes, kurios didžiausios pagal užimamą plotą ir gyventojų skaičių, užrašysite jų pavadinimus. Nurodysite valstybę, kurios pavadinimas sutampa su žemyno pavadinimu.
Lietuvos gamtiniame žemėlapyje parodysite svarbiausias lankytinas vietoves, braižysite kelionės maršrutus.