Nagrinėdami demonstraciją sužinosite, kodėl vanduo banguoja, kas sukelia potvynius ir atoslūgius, kaip susidaro vandenynų srovės, išsiaiškinsite jų savybes ir judėjimo kryptis. Tai pat sužinosite, kuo vandenynų vandens judėjimas svarbus klimatui, gyvajai gamtai ir žmogaus gyvenimo būdui.
Išsiaiškinsite, kokie yra svarbiausi tautos skiriamieji bruožai. Nagrinėsite, kokios kalbos yra labiausiai paplitusios pasaulyje, kokios didžiausios pasaulio tautos, kuriuose pasaulio regionuose didžiausia tautinė įvairovė, o kuriuose – mažiausia.
Nagrinėdami šią demonstraciją sužinosite, kas yra kraštovaizdis, kas ir kaip jį formuoja, kokie komponentai jį sudaro, kokie yra kraštovaizdžio tipai. Išsiaiškinsite pagrindines kraštovaizdžio kaitos priežastis, kokį poveikį gamtai daro žmogus, kodėl išskiriamos saugomos teritorijos.
Nagrinėdami demonstraciją susipažinsite su pasaulyje ir Lietuvoje labiausiai paplitusiomis religijomis, aiškinsitės pagrindinių pasaulio religijų skiriamuosius bruožus.
Išsiaiškinsite, kur ledynai buvo paplitę Žemėje per paskutinįjį ledynmetį ir kur jų yra dabar. Aiškinsitės, kodėl susidaro ledynai ir kaip jie juda, kokios svarbiausios ledyno dalys, kaip ledynai formuoja reljefą. Analizuodami kalnų ledyną nagrinėsite, kokios jo dalys ir kokius pėdsakus jis palieka ištirpęs.
Nagrinėdami demonstraciją sužinosite apie išskirtinius Šiaurės Amerikos gamtinius objektus, žemyno klimatą, paviršių, vandenis, gyvąją gamtą. Aiškinsitės, kaip augo šio žemyno gyventojų skaičius, kokia yra JAV gyventojų sudėtis pagal tautybę ir rasę, analizuosite imigracijos procesą ir jos priežastis.
Naudodamiesi interaktyviu žemėlapiu nustatysite Lietuvos geografinę padėtį. Išsiaiškinsite, kokios valstybės ribojasi su Lietuva, pagal nuotraukas nagrinėsite Lietuvos kraštovaizdžius ir sužinosite Lietuvos gyventojų tautinę sudėtį.
Stebėdami demonstraciją išsiaiškinsite, kaip ir dėl kokių priežasčių vyksta bendroji atmosferos cirkuliacija. Sužinosite, kaip skirstomos oro masės pagal jų susidarymo vietą, kokios oro savybės joms būdingos. Išsiaiškinsite, kaip per metus juda oro masės ir kokią reikšmę šis judėjimas turi geografiniam klimato juostų skirstymui. Sužinosite svarbiausius kiekvienos klimato juostos ypatumus. Išsiaiškinsite, kuo skiriasi jūrinis ir žemyninis klimato tipai.
Susipažinsite su pagrindiniais valstybės elementais, apžvelgsite pasaulio valstybių valdymo formų žemėlapį ir išanalizuosite labiausiai paplitusius valstybių valdymo formų pavyzdžius, taip pat sužinosite, kokie yra pagrindiniai valstybių sienų nustatymo principai.
Nagrinėdami Lietuvos interaktyvų žemėlapį išsiaiškinsite, į kokias etnografines sritis skirstoma Lietuva, kur jos yra. Sužinosite, kokie pagrindiniai etnografinių sričių ypatumai, kokias tradicijas puoselėja jų gyventojai.
Nagrinėsite, kokie yra žemėlapio elementai, kokios tematikos ir mastelio būna žemėlapių. Atlikdami interaktyvią užduotį pasitikrinsite, ar supratote, kuo skiriasi planas ir žemėlapis.
Nagrinėsite Žemės vidinę sandarą, vandenyninės ir žemyninės Žemės plutos skirtumus. Išsiaiškinsite žemės drebėjimų priežastis, aptarsite jų sukeliamus padarinius.
Išsiaiškinsite, kokiais prietaisais naudojasi meteorologai stebėdami orus. Sužinosite, kas ir kaip matuojama termometru, kritulmačiu, barometru, higrometru, anemometru, vėtrunge, kaip remiantis gautais duomenimis apibūdinami orai. Atliksite tyrimą ir nustatysite, kaip kinta temperatūra per parą.
Tiriamasis darbas skirtas nagrinėti gyventojų skaičiaus kaitą ir teritorinį pasiskirstymą skirtinguose regionuose ir valstybėse. Analizuodami pateikiamus duomenis ir atlikdami užduotis darbo lape išsiaiškinsite gyventojų skaičiaus kaitos tendencijas, palyginsite valstybes tarpusavyje, numatysite ateities perspektyvas.
Kurdami kartoschemą mokysitės sudaryti Europos upių ir ežerų žemėlapį ir pažymėti upių baseinus. Naudokitės parengtais sutartiniais ženklais ir paruoštais objektais.